До сфери використання кульових кранів в промисловому секторі відноситься таке поняття, як механізоване управління ним за допомогою того чи іншого способу.
Пневмогідро приводи кранових вузлів
Projects
У місцях, де застосування електроприводу неможливо або з інших причин, застосовують пневмогідроприводи. В даному випадку мається на увазі використання тиску двох видів середовищ (повітряної і рідкої) для того щоб задати необхідне положення (відкрито / закрито) запірного елементу кульового крана.
Управляється кульової кран з пневмоприводом дистанційно і не вимагає безпосередньої присутності обслуговуючого персоналу. При цьому створюється зусилля, достатнє для роботи арматури з великим прохідним перетином, тому такий тип управління широко застосовують на магістральних трубопроводах.
Незалежно від того, яке конструкційну виконання мають кульові крани з пневмогідроприводом, в пневматичну камеру (одну з двох) подається під тиском газ, що приводить в рух поршень, який, в свою чергу (безпосередньо або через інший поршень), тисне на рідину гідроприводу. При цьому гідравлічне зусилля пускає в хід поворотний механізм замикаючого елементу крана.
Завдяки наявності взаємозалежної ланцюга (газ-рідина), по якій передається зусилля на замикаючий елемент, відпадає необхідність у використанні громіздкого гідронасоса, що є одним з переваг застосування пневмогідроприводи. Крім того, газ створює рівномірний тиск відразу по всій системі, а її пульсація, що виникає при зміні тиску, згладжується гідроприводом і не має безпосереднього впливу на робочий елемент.
Існують різні пневмогідроприводи за своїми технічними характеристиками, кліматичному виконанню і живлячої напруги. При відсутності харчування система може працювати як звичайний гідропривід від ручного гідронасоса.